Přečtěte si naše tipy

 

 

Při únavě a vyčerpání dobijte baterky se Sustenium®   Plus

Zima a její chladné a pošmourné dny – to je část roku, kdy mnoho z nás cítí únavu, vyčerpání a nedostatek energie. Světlá část dne je kratší, vstáváme do tmy a za tmy se také vracíme domů. Často jsme v průběhu dne unavení, vyčerpaní a náš mozek nereaguje tak pohotově, jak jsme zvyklí.

K tomu všemu některé z nás ještě brzy čeká blížící se stres ze zkouškového období. Jak se na toto náročné období připravit? Jedno z možných řešení představuje doplněk stravy Sustenium® Plus –‌ rozpustný nápoj s přírodní příchutí pomeranče, který obsahuje aminokyseliny a kreatin, vitaminy a minerály. Vitamin C, hořčík a železo, pomáhají snížit míru únavy a vyčerpání.

Hořčík a další složka Sustenium® Plus, vitamin B1 (thiamin), mají navíc příznivý vliv na správnou funkci nervové soustavy.

 

 

Nový inovativní multivitamin s minerály Sustenium®   Biorytmus 3

Zimní mrazy, prudké výkyvy teplot, přechody z vytopených interiérů do chladného a větrného počasí – také tyto situace mohou způsobit, že se budete cítit bez energie a dokonce mohou i oslabit váš imunitní systém. Prostřednictvím užívání nového multivitaminu Sustenium® Biorytmus 3, který obsahuje mj. vitaminy C, A‌ a D, můžete správnou funkci svého imunitního systému podpořit. Sustenium® Biorytmus 3 je nový multivitamin s celou řadou minerálů a stopových prvků. 3fázové uvolňování složek respektuje přirozený biorytmus vašeho organismu.

V první fázi se uvolňují vitaminy skupiny B‌ a hořčík, které přispívají k energetické rovnováze těla. V druhé fázi se uvolňují minerály a další specifické látky připravené podle potřeb zákazníka (žena, žena 60+, muž, muž 60+), v průběhu poslední fáze pak vitaminy rozpustné v tucích (A, D, E) a dále pak vitamin C‌ a biotin (vitamin H), které oba mj. přispívají k normálním psychickým funkcím, jako jsou schopnost koncentrace, učení, paměti a‌ myšlení. 

Tento unikátní komplex vitaminů a dalších složek vám pomůže zvládnout váš den s úsměvem.

 

 

 

Jak zvládnout jarní únavu?

Venku začalo hřát slunce, všechno se zelená, ptáci cvrlikají. Mělo by nás to těšit a nabíjet energií, ale často se děje pravý opak. Přesně to je typické pro jarní únavu. Jarní únava se projevuje pocity tělesné i psychické vyčerpanosti, ospalostí, podrážděností, bolestmi hlavy nebo špatnou náladou. Co je příčinou jarní únavy?

Jako každá jiná změna i změna ročního období přestavuje pro náš organismus zátěž. To platí zejména na jaře. Během zimních měsíců, kdy jsou dny krátké a světla pomálu, naše tělo produkuje mnohem více spánkového hormonu, melatoninu. Na jaře, když se dny prodlouží, začne organismus naopak produkovat hormony zvyšující aktivitu, zejména serotonin. Tato hormonální změna může u citlivějších jedinců vyvolávat pocity označované souhrnně jako „jarní únava“. Trvá obvykle pár týdnů, než se stav urovná a energie se vrátí zpátky.

Co při jarní únavě udělat, abyste se cítili lépe? I když se necítíte nabití energii, snažte se trávit čas na čerstvém vzduchu. Upravte jídelníček, přidejte čerstvou jarní zeleninu, ovoce, luštěniny - čím více barev, tím lépe. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim.

Pro extra dávku energie během jarní únavy si dopřejte unikátní tonikum Sustenium® Plus s obsahem aminokyselin a také kreatinu pro zvýšení fyzického výkonu.

Vitamíny a minerály můžete doplnit také pomocí multivitaminu Sustenium® Biorytmus 3, který uvolňuje aktivní složky ve 3 fázích - podle přirozeného biorytmu našeho organismu, a tak vás pomůže udržet se v kondici celý den.

 

 

 

Několik tipů pro silný imunitní systém

Žijeme v době, kdy je silný imunitní systém důležitější než kdykoliv předtím.

Přečtěte si naše tipy, co můžete sami udělat pro svůj imunitní systém, aby vás v pravý okamžik co nejlépe ochránil.

Základním pilířem zdravé životosprávy je vyvážená a pestrá strava s obsahem odpovídajícího poměru makronutrientů (sacharidy, tuky, bílkoviny) i mikronutrientů (vitamiy, minerály a stopové prvky). Asi polovina energetického příjmu by měla pocházet ze sacharidů, 15 až 20 % z bílkovin a zbytek z tuků. Při konzumaci tuků by měly převažovat nenasycené tuky (např. omega-3 a omega-6 mastné kyseliny), tedy tuky rostlinného původu nad živočišnými. Jako nutričně nejvýhodnější je doporučován olivový      a řepkový olej. Pro podporu imunitního systému byste měli dodržovat zdravý životní styl a vaše strava by měla být bohatá na vitamin C (ovoce, zelenina) a  vitaminy skupiny B (B6, B12).

Nesmíme rovněž opomenout vitaminy rozpustné v tucích, a to vitaminy ‌A a D. Zejména vitaminu D, který je pro normální funkci imunity významný, je aktuálně věnována velká pozornost, jelikož většina z nás ho z přirozených zdrojů nemá dostatek (ryby, expozice slunečnímu záření). Z mikronutrientů je pro správně fungující imunitní systém důležité železo, zinek, selen a měď.  

A lze na podporu imunitního systému užívat nějaké vitaminy? Samozřejmě, že ano. Jak jsme uvedli výše, u některých vitaminů a minerálů může být obtížné získat potřebné množství z běžné stravy. V tom případě přicházejí ke slovu multivitaminové přípravky.

Doplněk stravy Sustenium® Biorytmus 3  obsahuje mimo jiné nutrienty obsahuje vitaminy C, A, D, B6, B12, a rovněž železo, zinek, měď a selen, které podporují imunitní systém. Aktivní složky přípravku jsou uvolňovány ve 3 fázích - podle přirozeného biorytmu našeho organismu po dobu 8 hodin, což je téměř během celého aktivního dne. Všechny aktivní složky jsou vstřebávány postupně, což zajišťuje jejich optimální využití v organismu.
Sustenium® Biorytmus 3  vám přináší ještě něco navíc – můžete si zvolit přípravek na míru přesně podle svých potřeb (žena, muž, žena 60+, muž 60+). 

 

 

 

Stres, únava a vyčerpání - nenechte se jimi omezovat

Určitá míra stresu není na závadu – pod stresem jsou lidé schopni dosahovat znamenitých výkonů, fyzických i psychických. Pokud je ale stresu příliš, může mít závažné negativní následky.

Stres je stav, kdy se náš organismus v reakci na nebezpečí připraví do postoje označovaného jako „útěk nebo boj“. Tepová frekvence se zvýší, dech se zrychlí a svaly prokrví. Jakmile nebezpečí pomine, tělo se zklidní a vše se vrátí do normálu. Tak to bývalo za časů našich prapředků. V dnešní uspěchané době se dostáváme do stresových situací až nezdravě často a ne vždy se umíme po odeznění nebezpečí vrátit do pohody. Stres vyvolávají třeba termíny v práci, problémy v partnerských vztazích nebo na pracovišti, nedostatek času na rodinu a koníčky nebo finanční obtíže. Možná vás překvapí, že stres vyvolávají i situace, které byste považovali za pozitivní, například svatba, koupě bytu, stavba nového domu nebo narození dítěte.

Pokud je stres dlouhodobý, má negativní dopady na naše zdraví. Důsledkem mohou být psychické i tělesné obtíže.

Co s tím? Je třeba naučit se stres zvládat.  Kromě relaxačních cvičení, procházek, sportu nebo dalších speciálních technik zvadání stresu je důležité dodržování zásad správné životosprávy. Jejím základem je vyvážená a pestrá strava1 s dostatkem vitaminů a minerálů, z nichž mnohé přispívají k podpoře normální funkce nervové soustavy, snižují pocity únavy a vyčerpání a přispívají ke správnému energetickému metabolismu. Jaké vitaminy a minerály to jsou? Ke snížení pocitů únavy a vyčerpání je doporučován hořčík, vitamin B1, železo a vitamin C. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu makroživin. Další aktivní látkou, která pomáhá podporovat fyzický výkon, je aminokyselina kreatin. Chcete-li mít jistotu, že těchto mikronutrientů máte dostatek, lze pravidelně užívat vhodný přípravek.

Sustenium® Plus –  granulované tonikum pro náročné dny

Pro extra dávku energie v náročných dnech a obnovení sil je tu doplněk stravy Sustenium® Plus ve formě rozpustného tonika se třemi důležitými aminokyselinami a jejich deriváty, vitaminy a minerály. Díky svému unikátnímu složení vám pomůže snížit míru únavy a vyčerpání (hořčík, vitamin C, železo), přispěje k normálnímu energetickému metabolismu (hořčík, železo, vitamín C), podpoří funkci svalů (hořčík) a přispěje k normální psychické činnosti (vitaminy C, B1 a hořčík). Zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů, makroživin a k normální syntéze bílkovin. V jedné dávce nápoje je kromě vitaminů a minerálů obsaženo rovněž 5,4 gramů aminokyselin a jejich derivátů –  L-arginin, beta-alanin a především kreatin pro zvýšení fyzického výkonu. Nápoj má příjemnou pomerančovou příchuť a neobsahuje přidaný cukr. Rozhodně ho vyzkoušejte!